Yamaç Paraşütü Fethiye Eğitim Seçenekleri

Fethiye Yamaç Paraşütü

 

Yamaç paraşütü Fethiye sınırları içerisinde gerçekleştirebileceğiniz en kaliteli deneyimlerden bir tanesidir. Bu nedenle de Fethiye’ye geldiyseniz Babadağ’dan aşağı süzülmenizi şiddetle öneriyoruz. Bu kusursuz deneyimi kaliteli bir şekilde yaşamak adına yapmanız gerekenlerin neler olduğunu sizler için sıralamayacağız. Çünkü sizi bambaşka bir heyecan olan Fethiye’de yamaç paraşütü eğitimi ile tanıştıracağız.

Pek çok uçuş severin keşke ben de pilot olsam dediğini biliyoruz. Çünkü göklerde özgürce uçmak hemen herkesin arzusudur. O halde gelin yamaç paraşütü etkinliğini gerçekleştirmek amacıyla size ne tür seçenekler sunduğumuza daha yakından bir göz atalım.

Yamaç Paraşütü Fethiye Eğitimlerine Kimler Katılabilir?

Babadağ’dan aşağıya kendinizi bırakmak istiyorsanız kesinlikle Sky Fethiye’yi tercih etmelisiniz. Peki, ya eğitimler?

Fethiye’de gerçekleşen eğitim ve uçuşların hepsi Türk Hava Kurumu (THK) tarafından kontrol altına alınıyor. Bu noktada birbirinden özel denetimler gerçekleştirilirken olası risklerin engellenmesi adına da çözüm üretiyorlar. Eğitimlerin gerçekleştirilmesi adına öncelikle eğitim alacak olan kişilerin yeterli özelliklere sahip olup olmadığı inceleniyor. Eğer bireylerin yeterli bilgi ve becerilere sahip olmadığı düşünülüyorsa eğitimlere katılmak imkânsız.

Eğitimler boyunca bütün ihtimaller düşünülerek uçuş yapmanız öğretiliyor. Çünkü Fethiye yamaç paraşütü rutin bir aktivite değil. Rutin değil derken Fethiye’de rüzgâr he aynı yönden esmez. Ters rüzgâr olması ya da çeşitli hava şartlarına karşı bireylerin doğru bir şekilde eğitim alması şarttır.

Uçuş eğitimi aldıktan sonra hemen uçuşlara başlayamıyorsunuz. Bu anlamda çeşitli test uçuşları gerçekleşir. Eğitmen pilotlar ile birlikte gerçekleşen uçuşlar sonrasında siz de bir uçuşa katılabilirsiniz.

Fethiye Yamaç Paraşütü Eğitim Fiyatları

Fethiye’de yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenler için fiyatlarının 3000 TL seviyelerinden başladığını ifade etmek gerekir. Bu temel fiyat olup daha da yukarılara çıkabilmektedir. Fethiye yamaç paraşütü deneyimini yaşarken bir de ekipman satın alacağınız düşünüldüğünde maliyetlerin yaklaşık 10000 TL civarında olduğunu ifade etmek muhtemeldir. Tüm maliyetleri ele aldıktan sonra harekete geçmek sizin için oldukça değerli olacaktır. Zira maliyetlerin sizin için katlanılamayacak ölçüde olması ciddi sorunlar teşkil edebilmektedir. Sky Fethiye bu konuda sizlere destek olur!

Türkiye’de yamaç paraşütü yapılan dağlar hangileri?

Türkiye’de yamaç paraşütü yapmak için birçok dağ mevcuttur. Ancak en popüler olanları şunlardır:

 1. Babadağ: Muğla’nın ünlü turistik bölgesi Ölüdeniz’ de yer alır. Babadağ, yamaç paraşütü için en popüler yerlerden biridir ve yıl boyunca sıcak hava koşullarına sahiptir.
 2. Saklıkent: Antalya’nın Fethiye ilçesinde yer alır. Saklıkent, yamaç paraşütü için mükemmel bir yerdir ve yıl boyunca güzel hava koşullarına sahiptir.
 3. Erciyes Dağı: Kayseri ilinde yer alır. Erciyes, yamaç paraşütü için harika bir yerdir ve yaz aylarında sıcak hava koşullarına sahiptir.
 4. Olympos Dağı: Antalya ilinde yer alır. Olympos, yamaç paraşütü için harika bir yerdir ve yaz aylarında sıcak hava koşullarına sahiptir.
 5. Uludağ: Bursa ilinde yer alır. Uludağ, yamaç paraşütü için harika bir yerdir ve yaz aylarında güzel hava koşullarına sahiptir.
 6. Nemrut Dağı: Adıyaman ilinde yer alır. Nemrut, yamaç paraşütü için harika bir yerdir ve yaz aylarında güzel hava koşullarına sahiptir.
 7. Mount Ararat: Doğu Anadolu’da yer alır. Ararat, yamaç paraşütü için harika bir yerdir ve yaz aylarında güzel hava koşullarına sahiptir.
 8. Suphan Dağı: Van ilinde yer alır.  Suphan dağı, yamaç paraşütü için harika bir yerdir ve yaz aylarında güzel hava koşullarına sahiptir.

Bu yerler sadece örnek olarak verilmiştir ve Türkiye’de yamaç paraşütü için daha birçok alternatif mevcut. Her dağın koşulları ve hava durumları farklı olabilir, Bu yüzden daha güvenli ve keyifli bir yamaç paraşütü deneyimi için lütfen uzmanlarla çalışın veya eğitim alın.

İstanbul’ da yamaç paraşütü tepeleri

Istanbul’da yamaç paraşütü yapmak için önerilebilecek bazı tepeler şunlardır:

 1. İstanbul Belgrad Ormanı: İstanbul Belgrad Ormanı, İstanbul’un batısında yer alır ve yamaç paraşütü için popüler bir yerdir. Orman içinde çok sayıda tepesi bulunur.
 2. Polonezköy: Polonezköy, İstanbul’un batısında yer alır ve yamaç paraşütü için popüler bir yerdir. Polonezköy tepesinden yamaç paraşütü yaparak İstanbul manzarasını seyredebilirsiniz.
 3. Kartepe: Kartepe, İstanbul’un doğusunda yer alır ve yamaç paraşütü için popüler bir yerdir. Kartepe, İstanbul manzarasını seyretmek için harika bir yerdir.
 4. Uludağ: Bursa ilinde yer alır. Uludağ, yamaç paraşütüiçin harika bir yerdir ve yaz aylarında güzel hava koşullarına sahiptir.
 5. Kartalkaya: Bolu ilinde yer alır. Kartalkaya, yamaç paraşütü için harika bir yerdir ve yaz aylarında güzel hava koşullarına sahiptir.

Bu tepeler sadece örnek olarak verilmiştir ve İstanbul’da yamaç paraşütü yapmak için daha birçok alternatif mevcut. Her tepenin koşulları ve hava durumları farklı olabilir, Bu yüzden daha güvenli ve keyifli bir yamaç paraşütü deneyimi için lütfen uzmanlarla çalışın veya eğitim alın.

Ankara yamaç paraşütü yapılacak dağlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir