Yamaç Paraşütü Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

yamac-parasutu-yaparken-dikkat-edilmesi-gerekenler-1

Ekstrem sporlar, içerisinde bir parça risk barındırmasından dolayı katılımcıların yüksek adrenalin yaşamasını sağlar. Tandem uçuşlarda bu durum fazlasıyla var. Fakat bu, güvenlik riski olduğu anlamına gelmez. İşini iyi yapan uçuş okulları ve alanında uzman pilotlar sayesinde kusursuz bir süreç yaratılır. Haliyle yamaç paraşütü firması seçerken dikkat edilmesi gerekenler var. Daha önce hiç deneyimlemediğiniz ve birtakım çekinceleriniz olduğu için rezervasyon seçimlerinizde dikkatli olmanızı öneriyoruz. Süreci size kolay kılan şey, kaliteli ve profesyonel bir hizmet olacak.

Günümüzde lisans ve sertifikası olmayan hiçbir uçuş okulu ya da bireysel pilot, tandem yani ticari uçuş düzenleyemez. Bu konu kanunlarca belirlenmiştir. Aksi durumda ciddi cezai müeyyideleri olmaktadır. Ancak bir firmanın tüm sertifikalara sahip olması, onun iyi olacağı anlamını da taşımıyor ne yazık ki. Çünkü iyi bir iş çıkarmak için profesyonel bir vizyona sahip olmak ve aynı zamanda bu sektörü, uçmayı sevmek gerekiyor.

Bilindiği üzere uçma süreci bir firma ile rezervasyon yaptırmakla başlamaktadır. Bu esnada uçuş saatleriniz belirlenir. Gününüz geldiğinde de Babadağ pistine çıkarak harika bir deneyime imza atarsınız. Peki ama gerçekten de her uçuş eşsiz güzelliğe mi sahip? Her yerden rezervasyon yaptırmak ne kadar doğru? Yamaç paraşütü firması seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Tüm bu merak edilen soruların yanıtı sizler için madde madde açıklıyoruz… Keyifli okumalar dileriz.

Yamaç Paraşütü Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Çok ince eleyip sık dokumak gerekli. Her firma ile gözü kapalı anlaşmak doğru olmaz. Geçmişi, sertifikaları ve uçuş deneyimleri başta olmak üzere çok sayıda faktör göz önünde bulundurulması gerekiyor. Kendinizi ya da sevdiklerinizi ancak bu şekilde gönül rahatlığıyla emanet edebilirsiniz. Detaylara bir göz atalım.

yamac-parasutu-yaparken-dikkat-edilmesi-gerekenler-2
Yamaç Paraşütü Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
  1. İlk olarak elbette birlikte uçacağınız kişi ya da firmanın tüm resmi belgelere sahip olduğundan emin olun. İnternet siteleri üzerinden bu belgeler genelde yayımlanmaktadır. Lisansı olmayan ya da güncellenmeyen firmalardan uzak durun.
  2. Uçuş ekipmanlarında tercih ettikleri malzemelerin kalitelerini araştırın. Sektörde çok sayıda malzeme ve her biri aynı kalitede değil. Unutmayın ki bir uçuşu güvenli kılan en önemli faktörlerden birisidir malzeme kalitesi.
  3. Pilotların uçuş sürelerini ve deneyimlerini sorgulayın. Bunu bir uçak pilotu gibi düşünün. Tecrübe güven demektir. Arama motorları üzerinden firmaların kullanıcı yorumlarına kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.
  4. Hizmet kalitesini göz önünde bulundurun. İletişim kurduğunuzda nasıl bir samimiyet ve ilgi ile karşılaştığınız, uçuş günü karşılaşacağınız hizmetin bir yansımasıdır. Bu konu önemli. Çünkü sizin korkularınızı giderek şey pilotların güler yüzlü yaklaşımı olacak.
  5. Ve elbette fiyat politikalarının orantılamasını iyi analiz edin. Sektörde kimi firmalar çok yüksek fiyatlar ile hizmet veriyor. Bu, onların en iyi firma olduğu anlamına gelmiyor. Sadece yüksek ücretler ödediğinizle kalıyorsunuz.
  6. Son olarak uçuş sürelerinde müşteri memnuniyetine odaklı pilotlara yönelin. Sezon yoğunluğunda kimi firma uçuş sürelerini 20 dakika gibi çok kısa sürede tutabiliyor. Bu da heyecanı tam hissedememenize yol açıyor. İdeal sürenin 30 – 35 dakika olduğunu unutmayın.

Tüm bu maddeleri en iyi şekilde karşılayan firma arıyorsanız cevap çok da uzağınızda değil. SKY Fethiye Ölüdeniz bölgesinin en tecrübeli ve en fazla katılımcıyı uçuran firma unvanına sahip. Bunda kusursuz hizmet ve profesyonel yaklaşımın payı büyük. Aklınıza takılan her türlü sorunun yanıtı için iletişim araçlarımıza davetlisiniz.

 

İlginizi çekebilir: Yamaç Paraşütü Yaparken Ne Giyilir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir