BLOG

Yamaç Paraşütü İçin Kilo Sınırı Var Mı?

Sizler için bu yazımızda çok sorulan sorulardan birini ”yamaç paraşütü için kilo sınırı var mı?” sorusunu cevaplıyoruz. Yamaç paraşütü yapmaya karar verdiğinizde bu spor ile ilgili kuralları da araştırırsınız. İyi kötü, doğru yanlış pek çok kural internette yerini almıştır. Bu eğlenceli spor son yıllarda daha fazla popülerdir. Sky Fethiye ile Ölüdeniz yamaç paraşütü yapmak istiyorsanız kilo ve yaş sınırları içinde olmalısınız. Ancak kendinizi güvende hissetmeniz için bizler uçuşa hazırlık konusunda son derece titiz davranırız. Tandem uçuyorsanız yani uçuş esnasında size eşlik eden bir pilot varsa belli bir ağırlık sınırınız vardır. Siz gökyüzünde süzülürken bizim için en önemli unsur güvenliktir. Kilo limitleri üzerinde olan pilot ve yolcunun kalkış esnasında bile aksaklık yaşaması muhtemeldir. Tandem uçuşlarda pilot ve yolcunun kilo limitleri içerisinde olması yamaç paraşütü zevkini de artıracaktır. Havada kendinizi güvende hissettiğiniz takdirde yarım saati geçen uçuşlar yapabilirsiniz. Fethiye’de yamaç paraşütü ile farklı ama eğlenceli dakikalar geçireceksiniz. 

Yamaç Paraşütü Hakkında Bilgiler

Yamaç paraşütü ile ilgilenen sporcular bu aktivitenin arka planını pek bilmezler. Kilo limiti, kanatlar, hava takibi gibi pek çok önemli konuda pilotlarımızın bilgisi ve tecrübesi vardır. Yamaç paraşütünü yalnızca eğlenmek için tek seferlik yapacaksanız uçuş için hazır olup olmadığınız kontrol edilir. Yaş aralığı, sağlık durumu, kilonuz gibi faktörler kalkış yapmadan önce değerlendirilir. Bu bilgilerin bizimle rezervasyon yapılırken paylaşılması önemlidir. İnternette farklı sitelerde yayınlanmış olan bazı bilgiler kafa karışıklığına yol açmaktadır. Özellikle yaş ve kilo ile ilgili pek çok yanlış bilgi vardır. Yamaç paraşütü için kilo sınırı var mı? Sorusunun cevabı maksimum 100 kg.’dır. Şayet 100 kg’ın üzerindeyseniz bize rezervasyon önce bildirin. Hayatınızda bir kez bile deneyimlemeniz gereken adrenalin dolu Fethiye yamaç paraşütü için bizi tercih edebilirsiniz. 

Yamaç paraşütü için kilo sınırı var mı?

Yamaç paraşütü için kilo limiti neden önemli?

Tandem uçuşlarda öncelikli önemli olan güvenliktir. Ağırlık kısıtlamasının sebebi uçuş esnasında herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmayı önlemektir. Uçuş yapacak olan misafirlerimizi uçuş öncesi bilgilendirmekteyiz. Paraşütlerin taşıyabileceği maksimum bir ağırlık limiti olduğu için kilo limitlerini kontrol etmek oldukça önemlidir. Güvenli bir kalkış için ağırlık sınırı dikkate alınmalıdır. Ağırlık sınırının diğer sebebi ise pilot ile senkronizasyonun doğru sağlanamamasıdır. Pilot ile yolcunun boy ve kiloları arasında ciddi fark olduğunda kalkış yapmak zor bir hal alır. Sky Fethiye’den yamaç paraşütü için rezervasyon almadan önce bizlerden bilgi alabilirsiniz. 

Çocuklarda Kilo Sınırı Var Mıdır?

Yamaç paraşütü sporunu deneyimlemek için ailece tatile geliyorsanız çocuğunuzun uçuş yapıp yapamayacağını sorgularsınız. Çocuklarda bu keyifli uçuşu deneyimleyebilir. Çocuğunuzun yaş bilgilerini bizimle rezervasyon esnasında paylaştığınızda daha net bilgi verebiliriz. Bu demek oluyor ki çocuklarda kilo sınırına değil yaş faktörüne bakılmaktadır. Aileler için arka arkaya yamaç paraşütü yapma imkanı sunuyoruz. Böylece ailenin tüm üyeleri aynı anda havada olmanın tadını çıkarırlar. Teknik olarak yetişkinler ile çocukların uçuşlarında herhangi bir fark bulunmamaktadır. Sizlerde çocuklarınızla beraber Fethiye’de yamaç paraşütü yaparak harika manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. 

Çocuklar için yamaç paraşütü uygun mudur?

Yaşları küçük olan çocuklar için özel uçuş ekipmanlarımız bulunmaktadır. Çocukların uçuş esnasında rahat etmelerini sağlamak için paraşütün oturma alanı daha küçüktür. Çocuklar için özel olarak tasarlanan özel ekipmanlarımızda bu konudaki hassasiyetimizi ortaya koymaktadır. Yamaç paraşütünü yönetecek olan pilot çocuğun ağırlığına göre kalkış ve inişlerde özen göstermektedir. Çocuğunuz yamaç paraşütü yapma konusunda kararlıysa uzman pilotumuz sayesinde kusursuz bir uçuş deneyimi yaşayacaktır. 

Sonuç olarak yetişkin ve çocuklar için ayrı ekipmanlar ile güveli bir uçuş yapabilirsiniz . Bu konudaki sorularınız için lütfen bizi arayarak bilgi alın. Sky Fethiye ile Fethiya yamaç paraşütü keyfini doruklarda yaşayın!

 

Son Yazılar

Fethiye’nin En Güzel Kamp Alanları

Fethiye’nin En Güzel Kamp Alanları Fethiye, doğanın ve denizin iç içe geçtiği muhteşem güzellikleriyle ünlü…

1 ay Önce

Fethiye Günlük Villa Kiralama Fiyatları

Türkiye'nin en gözde tatil bölgelerinden biri olan Fethiye, muhteşem doğası, turkuaz denizi ve tarihi dokusuyla…

1 ay Önce

Fethiye Günlük Ev Kiralama Fiyatları

Tatil yaparken konaklama seçimi, seyahatinizin keyfini ve rahatlığını büyük ölçüde etkileyebilir. Fethiye gibi popüler bir…

1 ay Önce

Fethiye’de Yat Kiralama Fiyatları

Fethiye’nin eşsiz kıyıları ve berrak suları, yat kiralamanın cazibesini daha da artırıyor. Bu güzel Akdeniz…

1 ay Önce

Fethiye’de Çamur Banyosu

Fethiye'de Çamur Banyosu Fethiye, Türkiye'nin güneybatısında, muhteşem doğal güzellikleriyle ünlü turistik bir beldedir. Bu eşsiz…

2 ay Önce

Fethiye Tekne Kiralama ve Fiyatları

Son yıllarda yazın gelmesiyle birlikte mavi yolculuk tatil konsepti yaygınlaşmaya başladı. Fethiye tekne kiralama ile…

2 ay Önce

Ölüdeniz ATV Turu ve Fiyatları

Ölüdeniz ATV turu ile doğanın kalbinde 2 saat geçirme fırsatınız oluyor. Bu bölgeye tatile gelen…

2 ay Önce

Fethiye ATV Turu Yaş Sınırı

Fethiye ATV turu yaş sınırı kurallar gereği 14 olarak belirlendi. 14 yaşından küçükler ister tek…

2 ay Önce

Kayaköy ATV Turu ve Fiyatları

Kullanımı kolay otomatik vitesli arazi araçları ile Kayaköy ATV turu düzenliyoruz. Özel rehberler eşliğinde 2 saat…

2 ay Önce

Fethiye ATV Turu İçin Gerekenler

Kimi ekstrem aktivitesi çok detaylı ve ihtiyaç listesi olurken bazısında ise böyle karmaşık değildir. Peki…

2 ay Önce