Yamaç Paraşütü ile İlk Defa Uçmak

ilk defa yamaç paraşütü ile uçmak

Yamaç paraşütünü keşfetmek ister misin? Belki de zaten yamaç paraşütü yapmayı düşünüyorsun. Ancak hala kararsız mısın?

Kararını vermelisin. Bu harika gösterinin bir parçası olmak istiyor musun?

Birçok insan için yamaç paraşütü, muazzam miktarda delilik ve cesaret gerektiren; aşırı ve baş döndürücü bir aktivitedir. Bunun doğru olup olmadığını açığa çıkarmak için size tandem yamaç paraşütü uçuş sürecini anlatalım.

yamaç paraşütü
yamaç paraşütü fethiye

Sakince süzülmek için yerden ayrılmak…

Tandem yamaç paraşütü uçuşu yaklaşık olarak yarım saat içinde yapılır. Uçuşun yapılacağı Babadağ yamaç paraşütü uçuş pistine ulaştığınızda artık düşünecek çok da vakit yoktur. Eğitmen pilot hava durumunu kontrol eder ve bugün uçmanız için rüzgarın size yardımcı olacağını söyler. Sizi gerekli ekipmanlar ile donatır ve bu anı ölümsüzleştirmek için birkaç fotoğraf çeker. Adrenalin, kalbinizin daha hızlı atmaya başlamasına ve heyecanınızın körüklenmesine sebep olur. Eğitmen pilot ileriye doğru koşarak bir kaç adım atacağını söyler. Rüzgarın sizi havalandırmak istediğini hissedersiniz. Birkaç adım sonra ayaklarınız yerden kesilir. Sakince süzülmeye başlarsınız.

Babadağ Yamaç paraşütü
Babadağ Yamaç paraşütü ilk defa uçmak

Bunun, yaşayabileceğiniz en nefes kesici şey olduğunu fark edersiniz. Eşsiz ve unutulmaz bir deneyim. Ölüdeniz manzarasında süzülürken dünyanın sınırsızlığının farkına varırsınız. Her zamankinden daha özgür hissedersiniz. Rahat bir konumda otururken, görünmez hava dalgaları üzerinde sörf yaparsınız.

Etrafınızdaki her öge sizin için yenidir. Etrafınızı saran geniş Babadağ manzarası şaşırtıcı detaylar sunar. Rengarenk kayaları, hiç görmediğiniz bitkileri inceleyebilirsiniz. Genellikle yolunuzu kuşlar gösterir ve sizinle beraber uçarlar.

Altınızda nazar boncuğu gibi parlayan Ölüdenizi’i ve biraz ilerisinde altın kumlarıyla göz kamaştıran Ölüdeniz plajını görürsünüz. Yüzünüze vuran havadaki sıcaklığı hissedersiniz. Yol gösteren kuşların ve diğer yamaç paraşütçülerinin arasında slalomlar yaparsınız. Sizin için artık her şey dans etmekten farksızdır.

Yamaç Paraşütü ile İlk Defa Uçmak

Heyecan bitti ancak yerini yepyeni ve unutulmaz anılara bıraktı.

Ancak ufak ufak yeryüzüne dönme zamanı gelmiştir. İniş için Ölüdeniz plajının altın renkli kumlarına doğru süzülmeye başlarsınız. Kısa bir koşunun sonrasında sorunsuz bir iniş yaparsınız. Ekipmanlarınızı toplar ve ofise geri dönersiniz.

Heyecan biter ancak yerini yepyeni ve unutulmaz anılara bırakır. Uçuş süresince çekildiğiniz fotoğraflar ve videolar bir ömür boyu size aynı heyecanı yaşatmaya devam eder.

Yamaç paraşütü macerası bitmiş olsa da Fethiye Ölüdeniz’de tüplü dalış yapabilir, keyifli bir tekne turuna çıkabilir veya aksiyon dolu bir safariye çıkabilirsiniz.

Siz de Fethiye Babadağ yamaç paraşütü veya diğer aktiviteler hakkında daha fazla bilgi almak ve yerinizi ayırtmak için Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden bizi takip edebilir veya diğer iletişim kanallarımız aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir