Yamaç Paraşütü Kadın Pilot

fethiye bayan pilot

Muhafazakar aileler Fethiye’ye gelip de yamaç paraşütü kadın pilot ile uçuş deneyimi yaşamadan geri dönmüyor. Bölgenin en değerli ve eşsiz aktivitesi olan paragliding sporu, 7’den 70’e herkese hitap etmeye devam ediyor. Yaz aylarında Babadağ zirvesi üzerinden 1900 metreden ayakları boşluğa bırakmak herkesin hayali. Ancak kimi zaman muhafazakar yaşam biçimini benimsemiş değerli bireyler, bu aktivitede yer almak için kadın pilot talep etmektedir. Böylece daha huzurlu bir sürece imza atılıyor.

Muğla tatiline gelen yerli ve yabancılar yaz aylarında denize, kuma, güneşe ve doğaya doyuyor dersek yerinde bir tespit yapmış oluruz. Akdeniz ve Ege’ye komşu kumsallarında tatilin her dakikası dolu dolu geçiyor. Kelebekler Vadisi’ne tekne ile gitmek, orada yüzlerce farklı kelebek türünü keşfetmek, bakir koylarda yüzmek ve daha nice eğlence imkanı var. Sadece rutin tatil konseptleri değil, burada rafting, safari, ata binme ve elbette yamaç paraşütü gibi çılgın aktiviteler de mevcut. Kim ki özel bir yaz sezonu geçirmek istiyor, öncelikli adresi kesinlikle Fethiye bölgesi oluyor.

Muhafazakar paraşüt turları Fethiye ve çevresindeki tatilcileri ilgilendiren bir durum. Zira yamaç paraşütü kadın pilot ile uçuşa geçmek isteyen binlerce kadın müşteri mevcut. Bu talepleri karşılayan firma ise ne yazık ki çok az seviyede. SKY Fethiye her kesime hitap eden bir uçuş okulu olma özelliğini sürdürüyor ve tandem atlayışlarda muhafazakar aileler için özel kadın pilotlar barındırıyor. Ekipte sadece bu talepler için hazır bekleyen profesyonel bayan eğitmenler mevcut.

fethiye yamaç paraşütü bayan eğitmen
kadin paraşüt eğitmeni fethiye

Muhafazakar Yamaç Paraşütü Turları

Günümüzde Ölüdeniz bölgesine gelip de acaba ne yapsam diye tereddütte düşen, sıkılan ya da tatilden keyif almayan kimse neredeyse yoktur. Bölge öylesine doğal güzellikler ile kaplı ki, birçok macera aktivitesini de kolaylıkla gerçekleştirmek mümkün hale geliyor. Örneğin paraşüt pistleri dünyanın sayılı pistleri arasında yer alıyor. Hatta ülkemizin birçok ilinde sırf bu etkinlik için özel pistler açılmaya çalışılıyor ama ne yazık ki istenilen verim alınamıyor. Peki ama muhafazakar yamaç paraşütü turları nasıl düzenlenmektedir? Süreç nasıl işliyor? Kadın pilot var mı? Detaylara bir göz atalım.

Öncelikle online web sitesi üzerinden ya da iletişim araçları vasıtasıyla rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. 2023 yılı yaz sezonu çok hareketli ve yoğun. Önceden isminizi listelere yazdırmanızda fayda var. Sonrasında rezervasyon ederken muhafazakar seçeneğini belirtmeniz yeterli. Uçuş okulu siz gelmeden tüm süreci hazırlıyor. Ulaşımdan eğitimine, uçmadan fotoğraf çekimine kadar her detay özenle yerine getiriliyor. Yamaç paraşütü kadın pilot eşliğinde yapılarak muhafazakar kadınların eşsiz bir deneyim yaşaması sağlanıyor.

Paraşütle Atlamak Caiz mi?

Dinimizin esaslarını eksiksiz olarak yerine getirmek isteyen ve bunu bir yaşam felsefesi haline getiren bireyler, macera sporları hakkında yine İslam dinini referans almaya devam ediyor. Paraşütle atlamak caiz mi? en çok merak edilen sorulardan biri. Zira uçma tutkusunu gerçekleştirirken günaha girmekten korkan insanlarımız mevcut. Peki bu konuda Kur’an’ı Kerim ne diyor? Tehlikeli sporlar yapanlar günaha girer mi? kesin ve net detayları sizler için yazının devamında paylaştık.

İslam dininde tehlikeli sporları yapmanın günah olduğuna dair herhangi bir hüküm yok. Aksine, günümüzdeki birçok islam alimi bu konuda olumlu yönde fetvalar vermektedir. Hayrettin Karaman bu konu hakkında şunları belirtmiştir: “yamaç paraşütü yapmak, eğer tüm tedbirler alındıysa ve usule uygun olarak gerçekleştiriliyorsa kesinlikle caizdir.” Buradaki ‘usul’ bir kadın pilot olması gerekliliğidir. Sky Fethiye de usullere uygun ve profesyonel bir kadın pilot ekibine sahip.

Yamaç Paraşütü Kadın Pilot Fiyatı

Paraşütle atlarken yapacağınız özel taleplere göre fiyat politikaları belirlenmektedir. Kadın pilotlar ile uçuş gerçekleştirmenin de bir hizmet bedeli mevcut. 2023 yılında bu oranlar gayet bütçeleri yormayan, üzmeyen bir miktarda belirlendi. Muhafazakar aileler 18 dolar ile 200 dolar aralığında bir fiyat ile eşsiz deneyimin kapılarını aralayabiliyor.

Diğer bir detay da uçuş esnasında video ve resim çekim bedellerinin 2023 yılında ne kadar olduğudur. Kadın eğitmen ile uçuşunuzu görsel olarak kayıt altına aldırabiliyorsunuz. Belki de ömrünüzde bir defa böyle bir deneyim yaşayacaksınız ve bunu bir anı haline dönüştürmek en doğru seçim olacaktır. Şu an için 30 dolar olarak belirlendi. Sezonda piyasa koşullarına göre farklılıklar yaşanabilmektedir. Elbette erken rezervasyon bu sebeple önemli. Zira artan fiyatlardan katılımcılar kesinlikle etkilenmez. Sipariş tarihindeki fiyatlar geçerlidir. Ekstra ödeme yapmazlar.

fethiye yamaç paraşütü bayan eğitmen
kadın eğitmen fethiye yamaç paraşütü

Kadın Pilot İle Uçmak Ne Kadar?

Toplum içinde kadın pilot eşliğinde uçmanın daha pahalı olacağı gibi bir inanış var. Bu oldukça hatalı bir yaklaşım ve bilgi. 180 – 200 dolar arası verildiği taktirde 25 – 30 dakikalık bir uçuş sürecine imza atılmış olunur. Babadağ’ın 1900 metre zirvesine çıkılır ver bulutlarında üzerinden bir atlayış gerçekleştirilir. SKY Fethiye olarak her yıl yüzlerce muhafazakar kadın müşterimize hizmet veriyoruz. Bu sayede yıllar içerisinde binlerce memnun katılımcı biriktirdik. Siz de onların arasına katılmak ister misiniz? O halde iletişim araçlarımıza davetlisiniz.

Fethiye’de Kadın Pilotlar Kaç TL’ye Uçuyor?

Günümüzde çoğu atlayış bölgesinde uçmak için kadın pilotlar ne yazık ki bulunmuyor. Bu da muhafazakar kadınların etkinliğe katılamamasına sebep oluyor. Ancak Fethiye bölgesinde tam da bu konu hakkında harika çözümler mevcut. Uçuş okulu bünyesinde paragliding aktivitesinin dünyadaki en deneyimli kadın pilotları yer alıyor. Ücretleri ise 180 dolar ortalamasında. Şimdiden rezervasyon yaptırınız.

Fethiye Kadın Pilot Tavsiye

Ülkemizde bu aktiviteyi deneyimlemek isteyen binlerce tesettürlü kadın birey var. Bu bireyler rezervasyon sırasında taleplerini iletmesi durumunda sertifikalı ve deneyimli kadın pilotlar tarafından uçuşa alınır. Uçmak ise oldukça basit. Pist zemininde önce ufak adımlanır, yamacın sonuna doğru kısa bir koşu yapılır ve ayaklar boşluğa bırakılır. İçerisi hava ile dolan paraşüt sayesinde gökyüzünde keyifli bir süzülme süreci yaşanır.

Yamaç paraşütü kadın pilot takımımız sivil havacılık kurumu tarafından en üst yetki sertifikalarına sahip. Erkek eğitmenlerimizden çok daha iyi seviyede bayan pilotlarımız bulunmaktadır. Bu sayede kusursuz uçuşlar gerçekleştiriliyor. Ayrıca vücut ağırlıkları bakımından da kadın pilotlar ile uçuş gerçekleştirmek daha keyifli bir hal alıyor.

yamaç paraşütü kadın eğitmen fethiye
fethiye yamaç paraşütü bayan eğitmen

Bu konuda herhangi bir yaş sınırı yok. Dileyen herkes katılabilir. Tek kriter gökyüzü tutkunu olmak. Elbette ilk defa yapacağınız için korku ve endişeleriniz olabilir. Zira insan her gün uçma eylemi gerçekleştirmiyor. Ama işte tam da bu noktada eğitmenlerimizin deneyimi ortaya çıkıyor. Uçuştan önce sizlere kısa bir eğitim ve sürece hazırlama uygulaması yapıyorlar. Piste geçtiğinizde artık hiçbir endişeniz ya da tedirginliğiniz kalmıyor. Tek düşünceniz gökyüzünün tadını çıkarmak oluyor.

2023 yazı gelip çattı. Rezervasyonlar başladı. Şimdiden yoğun bir ilgi var. Unutulmamalıdır ki her okulun bir uçuş kapasitesi var. Siz de Fethiye’nin en kaliteli okulu olan SKY Fethiye için rezervasyon yaptırabilirsiniz. Tek yapmanız gereken de iletişim araçlarını kullanmak. Müşteri temsilcilerimiz 7/24 aktif bir şekilde çevrimiçi hizmet sağlıyor. Yaz tatilinizin güzel geçmesini ve yamaç paraşütü etkinliği ile eğlence dolu olmasını diliyoruz.

Fethiye yamaç paraşütü kadın eğitmen
Fethiye yamaç paraşütü bayan eğitmen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir