Yamaç Paraşütü Ne Zaman Yapılır?

Günümüzün en önemli ve heyecan dolu ekstrem sporu olan yamaç paraşütü ne zaman yapılır? diye merak uyandırmaktadır. Konu uçmak olunca her insan sadece yazın sıcak günlerde atlanabileceğini düşünüyor. Güvenlik ve risk unsurlarının insanları böyle bir düşünceye yöneltmesi normaldir. Peki ama gerçekten de yamaç paraşütü sadece yaz aylarında mı yapılır? Yoksa yılın 4 mevsimi Babadağ pistinden atlamak mümkün müdür? Aşağıda her birini detaylandırdık özenle.

Yamaç paraşüt aktivitesinde coğrafi yapı ve hava koşulları çok önemlidir. Tandem uçuşta katılımcıların güvenliğini %100 sağlamak için hava durumları anlık olarak sürekli takip edilmektedir. Özellikle rüzgarın hızı ve yönü pilotların en çok dikkat ettiği unsurların başında gelmektedir. Mevsim yaz da olsa eğer hava koşulları bir uçuşun gerçekleşmesi için uygunluk vermiyorsa kesinlikle pilotlar atlayış gerçekleştirmez. Özellikle de tandem atlayışlarda katı davranılır. Bireysel ekstrem uçuşlarda pilotlar kendi istekleriyle risk alabilir tabi.

yamac-parasutu-ne-zaman-yapilir-2
Yamaç Paraşütü Ne Zaman Yapılır?

Yamaç paraşütü ne zaman yapılır? sorusuna verilebilecek en net yanıt 4 mevsim de gerçekleştirilebileceğidir. Ocak, şubat, mart, nisan, mayıs, haziran, temmuz, ağustos, eylül, ekim, kasım ve aralık aylarında yamaç paraşütüyle atlanabilir. Eğer rüzgar olması gerektiği seviyelerde ise bu mümkün. Havanın sıcaklığı ya da soğukluğu uçmaya engel değildir. Hatta kimi zaman hafif yağmurlu hava dahi uçabiliyorlar pilotlar. Çok da farklı bir deneyimin yaşandığı uçuş olmaktadır. Kesinlikle bu etkinliği yaşamanızı önemle tavsiye etmekteyiz.

Fethiye’de Yamaç Paraşütü Ne Zaman Yapılır?

Fethiye’de yamaç paraşütü kış aylarında yapılır. Zaten SKY Fethiye uçuş okulu olarak yılın 4 mevsiminde tandem uçuş, yani turistik uçuşlar gerçekleştiriyoruz. Elbette yaz mevsiminde çok daha fazla bir yoğunluk oluyor. Zira Fethiye Ölüdeniz bölgesi turizm açısında milyonları ağırlayan bir onuma sahip. Kışın nispeten daha sakin ve huzurlu bir hale bürünür. Aslında sanılanın aksine ne güzel atlayış zamanları Nisan, mayıs, eylül, ekim ve kasım aylarıdır. Şehir ve pist sakin olur. Gökyüzünde hayatınızın deneyimini yaşayabilirsiniz.

Kışın her gün Babadağ pistinden uçuş gerçekleştirilmez. Doğru hava muhalefetinin oluşması beklenir. Bazı günler gün içi 4-5 uçuş yapılırken bazen 1 uçuş ile kapatılabilir. Eğer kış sezonu için rezervasyonu yaptırırsanız be o gün uçuş yapılamaz ise iptal hakkınız bulunmaktadır. Ya da bir sonraki günlere erteleyebiliyorsunuz. Ayrıca önemli bir detay da şudur ki fiyat yönünden daha makul seviyelerde atlayış imkanına sahip oluyorsunuz. Avantajlı ve sakin bir uçuş deneyimi için kışın da SKY Fethiye markasını tercih edin.

Yamaç Paraşütü Kışın Yapılır mı?

Yamaç Paraşütü Ne Zaman Yapılır?  Bu bölgede kış sezonu Kasım ayı ile birlikte başlar ve Mart ayına kadar devam eder. Bu dönem arasında çok nadir uçuş okulu faaliyet gösterir. SKY Fethiye ise yılın 365 günü atlayışlarına devam etmektedir. Rezervasyon yaparken bu bilgiyi de dikkate alınız. Hatta kimi zaman kışın atlamak yaza oranla daha eğlenceli de diyebiliriz. Hava koşulları tam da bu spor için ideal hale geliyor çoğu zaman.

Kışın Fethiye’de uçmak mı istiyorsunuz? Doğru noktadasınız şu an. Erken dönem fırsatlarından faydalanmak adına bize ulaşın. 30 dakikalık uçuş ve 100 adet fotoğraf çekimi hizmetlerimize katılmak için Whatsapp  numaramızı kullanın. Ayrıca harika 4K videolar ile yaşadığınız heyecanı ölümsüz kılıyoruz. Resim ve videoları sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizi mutluluğunuza ortak edebilirsiniz. Şimdiden güzel bir uçuş dönemi diliyoruz. İyi günler.

 

İlginizi çekebilir: Fethiye Alışveriş Merkezi – En Güzel AVM Mağazaları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir