Yamaç Paraşütü Saat Kaçta Yapılır?

Yamaç paraşütü saatleri

Yamaç paraşütü saat kaçta yapılır? Tatil programına uçmayı dahil etmek isteyen herkes bu soruyu araştırır. İlk defa uçacak olanlar günün en değerli saatlerinde uçmayı arzular. Tecrübeli olan kişiler ise zaten saat kaçta uçulacağını gayet iyi bilir. Babadağ pisti sabah saat 8:00’dan akşam 19:00’a kadar aralıksız uçuşlara ev sahipliği yapılıyor. Fethiye’de havada olmak aslında günün her dakikasında ayrı güzelliğe sahip. Ama bazı dönemler var ki gökyüzü adeta HD görüntü kalitesine ulaşıyor. Manzaranın tadını net olarak çıkarabiliyorsunuz.

Uçmanın birtakım avantajlar sağladığı saatler var. Gökyüzündeki puslu havanın olmadığı, güneşin UV ışınlarının görüş açısını düşürmedi saatlerdir bunlar. Doğru zamanda atlamak size ekstra bir heyecan katar. 2 bin metre yüksekten Ölüdeniz manzarasını çok net görmek adeta bir ayrıcalık. Bu nedenle Fethiye’de yamaç paraşütüyle uçulması gereken saatler genelde yoğun oluyor. Erken rezervasyon yaptıranlar ise yerlerini hemen kapıyor. Peki ama yamaç paraşütü saat kaçta yapılır? En güze Fethiye paraşüt saati nedir? İşte detaylar…

yamac-parasutu-saat-kacta-yapilir-1
Yamaç Paraşütü Saat Kaçta Yapılır?

Yamaç Paraşütü İçin En Güzel Saat Hangisi?

Yamaç paraşütü için günün en güzel saati sabahın ilk saatleridir. Güneşin doğuşundan sonraki birkaç saatlik süreç, gökyüzünün en berrak olduğu süreçtir. Böylece net bir görüntü ile dolu dolu 35 dakika yaşarsınız. Ayrıca sadece görüntüdeki netlikten dolayı sabah erken uçulmaz. Aynı zamanda pist sakinliği de size artı değer katar. Rahat rahat hazırlanır, ekipmanlar kuşanır ve koşarak yamaçtan ayaklar boşa bırakılır. Eğer yamaç paraşütü saat kaçta yapılır? diye merak ediyorsanız kesin olarak yanıtımız sabah ilk uçuşlar olacak.

Yamaç paraşütü yapmak için en güzel vakitlerden birisi de günün son uçuşları yani günbatımı zamanıdır. Ölüdeniz’deki günbatımı olayı ülkemizin en güzel portrelerinden birisini oluşturuyor. Bir de bunu 2 bin metre yüksekten görmek ciddi anlamda unutulamayacak bir kareye ortaya çıkarıyor. Ayrıca havada tek bir pusu, ya da görüntü kirliliği oluşmuyor. Harika bir şekilde görüntünün keyifini çıkarıyorsunuz. Genel olarak en iyi diyebileceğimiz uçuş saatlerimiz şunlardır…

Fethiye’deki en güzel yamaç paraşütü yapma saatleri listesi:

  • Sabah saat 8:00 – 9:00 – 10:00 – 11:00 uçuşları en güzel yamaç paraşütü saatleridir.
  • Akşam saat 16:00 – 17:00 – 18:00 – 19:00 uçuşları da Fethiye’de akşam için en iyi yamaç paraşütü saatleridir.

Bu uçuşlarımızda yerler ve katılım kontenjanı sınırlı olmaktadır. Kış mevsiminden erken rezerve yaparsanız daha kolay yer bulabilirsiniz. Ayrıca rezervasyon sırasında bu saatlerde uçmak istediğinizi belirtmelisiniz. Ekiplerimizin taleplerinizin uygunluğuna göre adınızı listeye yazacaktır. SKY Fethiye güvenilir markasıyla uçun, en güzel saatlerde en keyifli anları anı defterinize işleyin. Bir ömür unutamayacağınız Fethiye uçuşlarını düzenlemekten mutluluk duyuyoruz.  Bilgi, görüş ve rezervasyon işlemlerinizi buradan pratikçe sağlayabilirsiniz.

Yamaç Paraşütü Ne Zaman Yapılmaz?

Şimdiye kadar yamaç paraşütü saat kaçta yapılır? sorusunu açık bir şekilde detaylandırdık. Şimdi de bu aktivitenin saat kaçta yapılmayacağına değineceğiz. Öncelikle hava aydınlanmadan atlamak yasaktır. Elbette pilotlar bireysel atlayışı yapabilir ama ticari uçuşlar için gün doğması gerekli. Yine aynı şekilde gece karanlıkta da ticari uçuşların yapılması uygun görülmez. Bu nedenle Babadağ pistinde atlayışlar saat 19 – 20 arası tamamlanmaktadır. Zaten gece uçmak keyifli bir tercih değil. Manzaranın tadını çıkaramadıktan sonra istediğiniz şeyi yamaç paraşütünde bulamayabilirsiniz. Sağlıklı bir uçuş için günün ilk ve son uçuş seansları tercihimizdir. İyi uçuşlar.

 

İlginizi çekebilir: Fethiye Yamaç Paraşütü için En İyi Uçuş Saatleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir