Yamaç Paraşütü Yaparken Ne Giyilir?

yamac-parasutu-yaparken-ne-giyilir-1

Paragliding sporu için rezervasyon yapanları tatlı bir telaş sarar. Yamaç paraşütü yaparken ne giyilir? sorusu da bu heyecanın bir dışavurumudur. Kimi tay giymenin daha iyi olacağını düşünürken bazısı da şortun uçuş için en ideal bir giysi olduğunu düşünüyor. Aslında burada temel doğru, giysinizin rahat olması. Kendinizi rahat hissetmeniz çok önemli. Bunun için birkaç kıyafet ve ayakkabı önerisinde bulunacağız.

Yamaç paraşütüyle uçmak çok güvenli ve konforlu bir etkinlik. 35 – 40 dakikalık bir süreçte gerçekleşen bu aktivitenin daha da keyifli olabilmesi için birtakım hususlar göz önünde bulundurulması gerekir. Kıyafet seçimi hem kişisel güvenlik hem de konfor adına önemli bir faktör. Normalde herhangi bir ekstra ekipman almanıza gerek yok. Aynı şekilde özel bir kıyafet de satın almanız zoraki değil. Gardırobunuzdaki giysiler ile istenilen kombini yakalayabilirsiniz. Örneğin beyaz bir t-shirt üzerine güneş gözlüğü güzel bir uyum sağlar. Altına da rahat edeceğinizi düşünüyorsanız tay iyi bir alternatif.

Yamaç Paraşütü Yapacaklara Kıyafet Önerileri

Daha önce hiç uçmayan biri için yamaç paraşütü yaparken ne giyilir? konusu sıkça önem arz eder. Çünkü bireyler gündelik kıyafetlerin uymayacağını ve bu spor için özel bir şeyler satın alınması gerektiğini düşünüyor. Elbette yeni ürünler satın almak tercihe bağlı. Fakat buna aslında hiç gerek yok. Söyleyeceğimiz kombinler ile uçarken çok rahat edeceksiniz. İşte detaylar.

Paraşütle uçarken giyilecekler listesi:

  • Dökümlü ya da salaş bir t-shirt
  • Rahat edeceğiniz şort
  • Rahat edeceğiniz pantolon
  • Rahat edeceğiniz tayt
  • Güneş gözlüğü
  • Spor ayakkabı

Spor ayakkabı konusuna özen göstermenizi tavsiye ediyoruz. Zira iniş sırasında her ne kadar yumuşak gerçekleşse de terlik türü ayakkabılar zorluk çıkarabiliyor. Ayrıca uçuş boyunca sizi rahatsız eder. Özel bir ayakkabı satın almanıza gerek yok. Fakat talep edilmesi durumunda Paragliding ayakkabısı temin edebiliriz. Türünün en iyisi olarak bilinir.

yamac-parasutu-yaparken-ne-giyilir-2
Yamaç Paraşütü Yaparken Ne Giyilir?

Kimi katılımcı uçuşa mayo ile gelebiliyor. Erkeklerde mayolar şort türünde olduğu için sorun yok. Ancak kadın müşterilerimiz için bu sıkıntılı bir durum. Çünkü sizi paraşüte bağlayan kemerlerden bir tanesi kasık bölgenizden geçiyor. Slip mayolarda bu ipler bacaklara sürtünüyor. Süzülme boyunca rahatsız olursanız gökyüzünden alacağınız keyif azalabilir.

Yamaç paraşütünde gözlük istenilmesinin de bir sebebi var. Bunun temel sebebi gökyüzündeyken maruz kaldığınız havadan gözlerini korumak. Her ne kadar yavaş bir süzülme gerçekleşiyor olsa da belli oranda bir rüzgar ile temas edilmektedir. Eğer ki gözlüğünüz olmazsa etrafı net bir şekilde gözlemleyemezsiniz. Tercihen güneş gözlüğü tavsiyemiz. Böylece havadayken her yeri net bir şekilde izleyeceksiniz.

Yamaç Paraşütü Yaparken Şort Giyilir mi?

Genelde rezervasyonların yapıldığı esnada katılımcılar yamaç paraşütü yaparken ne giyilir? diye soruyor. Özellikle de şort giyme talebiyle çok fazla karşılaşıyoruz. Şort giyebilirsiniz. Ama aşırı kısa olan çeşitlerinden kaçının. Güvenlik kemerinin bacak aranızdan da geçtiğini hatırlatalım. Havada sürtünme sebebiyle bacak aralarınızda sürtünmeler meydana gelebilir. Keyfinizin kaçmasını istemiyorsanız bu konudaki tavsiyemize güvenin.

Yamaç Paraşütü Yaparken Mayo Giyilir mi?

Fethiye Ölüdeniz deniz yönünden cennet bir bölge. Özellikle Ölüdeniz Plajı çok yoğun ilgi görmekte. Haliyle buradaki insanlar şehrin içinde çok sık mayo ile geziyor. Paraşüt pistine de bu şekilde gelenler olabiliyor. Bu sizin tercihiniz. Fakat bizler kadın müşterilerimizin paraşütle atlarken slip mayo giymelerini önermiyoruz. Güvenlik kemerlerinden olumsuz yönde etkilenebiliyorlar. Ayrıca kış uçuşlarında da özel tulumlar temin ettiğimizi belirtelim. Detaylı bilgi için SKY Fethiye hatlarını kullanabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir: Günübirlik Yamaç Paraşütü Turu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir