Yükseklik Korkusu Olan Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Yapabilir mi?

yukseklik-korkusu-olan-oludeniz-yamac-parasutu-yapabilir-mi-1

Yükseklik korkusu her insanda görülme potansiyeli olan bu davranış durumudur. Bu sebeple yükseklik korkusu olan Ölüdeniz yamaç paraşütü nasıl yapar? sorusuyla sıkça karşılaşıyoruz. Kiminde az seviyede görülürken kimisinde ise ileri seviyede bir tedirginlik hali vardır. Bazısı birkaç basamak merdiven dahi çıksa aşağıya bakamaz, korkar ve başı döner. Kimi ise uçağa bindiğinde yaşar bu durumu. Yamaç paraşütü gibi özel ve heyecan dolu bir aktivitede yükseklik korkusunu ele alırken, seviyelerine değinmekte fayda var.

Paraşütle atlamanın önünse en büyük engel yükseklikten korkmak olarak biliniyor. Ancak bu doğru değil. Çünkü gerçek anlamda böyle bir korkuya sahip olan bireyler, zaten yamaçtan atlama fikrini dahi gündemlerine almazlar. Eğer ki bir birey paraşütle atlamayı istiyor ama yüksekten korktuğunu düşünüyorsa, o kişinin korkusu yoktur. Sadece derinlik algısı denilen ve bir fobi olarak öne çıkan durumu yaşıyordu. Bununsa çözümü çok basit. Profesyonel pilotlar uçuş öncesi verdikleri eğitimde ve bilgilendirmelerinde bu algıyı ortadan kaldırıyor.

Her yıl Babadağ pisti üzerinden on binlerce kişi kendilerini boşluğa bırakıyor. Gelen bu kişilerin tamamı profesyonel ya da uçmaktan hiç korkmuyorlar sanılmasın. İlk defa atlayacak herkes bir miktar tedirginlik taşıyarak gelmektedir. Rezervasyonlar yapılmadan önce yükseklik korkusu olan Ölüdeniz yamaç paraşütü nasıl yapar? sorusu hep sorgulanır. Ama bu tedirginlikler sadece uçana kadar sürer. Gökyüzü ile buluşulduğunda ‘korkulacak bir şey yokmuş’ duygusu sarar ruhları. Çünkü her detayıyla büyüleyici bir aktivitedir paraşüt.

Yükseklik Korkusu Olan Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Nasıl Yapar?

Yükseklik korkusu olan biri Ölüdeniz yamaç paraşütünü yapmak istediğinde onun için süreci kolaylaştıracak birçok etken var. Bu etkenlerin geçerli olması için öncelikle bireyin kararlı olması gerekir. İnsan istediğinde yapamayacağı hiçbir şey yoktur, bu kesin bir gerçektir. Sonrasında bazı uygulamalar ve yaklaşımlar ile atlayışa hazır olmak mümkün. İşte onlardan bazıları.

  1. Uçuş zamanı gelmeden öncesinde çok sayıda tandem uçuş videosu izleyebilir. Böylece gerçek kullanıcı deneyimlerini görmüş ve ne kadar keyifli bir spor olduğunu fark etmiş olur.
  2. Paraşüt ekipmanları ve bunların işlevselliği hakkında araştırma yapılmalı. Malzemelerin ne derece dayanıklı olduğunu görünce büyük oranda tedirginlikler son bulacaktır.
  3. Paraşütle atlamadaki kuralları internetten bulabilir ve okuyabilirsiniz. Kurallara uymak her zaman güvenliği sağlar.
  4. Atlayış günü geldiğinde uçuş okulunun deneyimli eğitmenlerinden alınan brifingin rahatlamada çok önemli bir yeri var.

En önemli faktörlerden birisi de kaliteli bir pilot ile bu etkinliği gerçekleştirmektir. Çünkü pilotun kalitesi, sürecin nasıl geçeceğini belirler. SKY Fethiye olarak ilk deneyimlerinizde sizlerin yanınızdayız. Sürecin tamamında sizleri bilgilendiriyor ve çekincelerinizi en güvenilir cevaplar ile buluşturuyoruz. Bugüne kadar on binlerce kişinin yükseklik korkusunu yenmesine katkıda bulunduk. Siz de onların arasına girmek istemez misiniz? Yanıtınız evet yönündeyse hemen şimdi bizimle iletişim kurun.

yukseklik-korkusu-olan-oludeniz-yamac-parasutu-yapabilir-mi-2
Yükseklik Korkusu Olan Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Yapabilir mi?

Yükseklik Korkusu Ölüdeniz Yamaç Paraşütü İle Yenilir mi?

İleri seviyedeki yükseklik korkuları taşıyan bireyler zaten bu aktiviteye katılamıyor. Ama bu konuda kaygıları olmasına rağmen uçmak isteyenler için bu spor, gerçek anlamda korkuları yenmede başarılı. 2000 metre yüksekten atladıktan sonra ardık sizi hiçbir yükseklik korkutamaz. Kısacası evet, paraşütle atlayarak bu tür çekincelerinizi yenebilir ve daha kaliteli bir yaşamın kapılarını aralayabilirsiniz. Elbette bunun için önce rezervasyonunuzu oluşturmanız ve uçuş saatinizi belirlemeniz gerekiyor. Sonrasında Babadağ pistine çıkıp da orada atlayan onlarca kişiyi ve nasıl mutlu olduklarını görünce, büyük oranda korkularınız yok olacak. Şimdiden keyifli uçuşlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir