Fethiye Paraşüt Fiyat Pahalı mı?

Dışarıdan bakıldığında yüksek bir maliyetli aktivite gibi görünebiliyor. Bu sebeple çok sık olarak Fethiye paraşüt fiyat pahalı mı? sorusu gündeme geliyor. Aslında ilk çıktığı yıllarda yani 2000’lerin başında gerçekten de pahalı ve belli bir zümrenin yapabildiği bir aktiviteydi paragliding. Ülkemizdeki pist sayısı kadar deneyimli pilot ve ekipman konusunun zayıf olması bu pahalılığın en temel sebepleri arasındaydı. Fakat son 20 yılda dünyada çok şeyin değişmesi gibi yamaç paraşütünde de köklü değişimler yaşandı.

Günümüzde her adrenalin aktivitesi özel bir hizmet alanını kapsar. Yani deneyimsiz bireylerin uçuş sürecine gelinceye kadar bunun öncesinde bir hazırlık evresi vardır. Sadece pilotlar değil, geri planda da uçuşların rahat ve güvenli olması için çalışan personeller bulunur. Örneğin ekipmanların rutin kontrolleri ve hava durumunun anlık takibi gibi hizmetler, bu aktiviteye dahildir. Fiyat bakımından paraşütle atlamanın son yirmi yılda çok iyi seviyelere ulaştığını söyleyebiliriz. Bugün hemen herkes atlayış gerçekleştirme imkanına sahip. Peki ama Fethiye paraşüt fiyat pahalı mı? İşte cevabı…

Fethiye paraşüt fiyat yönünden günümüzde çok cazip noktalara ulaşmış durumda. Dolayısıyla da pahalı dememiz mümkün değil. Pilot sayısının artması ülkemizde rekabeti, rekabet de devamında fiyatların makul oranlara çekilmesine vesile oldu. İster Babadağ pisti olsun isterse de ülkemizdeki diğer pistler olsun bugün fırsat ücretler ile atlayış gerçekleştirebiliyor. Örneğin 2022 yılında Ölüdeniz bölgesi için uçuş fiyatı 150 dolar olarak belirlendi.

Fethiye Paraşüt Fiyat Ucuz mu?

Fethiye’de paraşüt fiyatları için pahalı ya da ucuz terimini kullanmak doğru olmaz. Bunun için en doğru kavram ‘makul’ olacak. Zira tam da tatilciler ve maceraperestler için ideal ücretler ile hizmet sağlanıyor. Bilindiği üzere pilot ve turist ile yapılan uçuşlara ‘tandem’ adı verilmektedir. Bu tip uçuşlar ticari kategoriye girer ve sivil havacılık tarafından belli kurallar ile gözetim altında tutulur. Yani bir birey tek başına atlayış gerçekleştirmekte özgürdür fakat yanına bir kişi alacaksa eğitimli ve sertifikalı olması gerekir.

fethiye-parasut-fiyat-pahali-mi-1
Fethiye Paraşüt Fiyat Pahalı mı?

Sertifikalı eğitmenlerin kontrol ettiği hava aracında sizlere düşen sadece anın keyfini çıkarmak ve gökyüzünde olmanın verdiği özgürlüğü hissetmektir. Ödemelerinizi yapıp rezervasyonunuzu yaptırdıktan sonra sizler hiçbir sürece karışmıyorsunuz. Tüm yönetimi ve planlamayı uçuş okulu yapıyor. Otelinizden alınmanız, Babadağ pistine tırmanmanız ve uçmanız bu planlamaya dahil hizmet türleridir.

Diğer yandan fotoğraf ve video çekimleri için rahatlıkla ucuz diyebiliriz. Zira gökyüzündeki her an ve kareniz fotoğraflanıyor ve video ile kayıt altına alınıyor. Ömür boyu bu anıları görsel medyada saklayabiliyorsunuz. Fiyatlar her yıl değişim gösterir. 2022 yılında bu hizmet 25 dolar olarak belirlendi. Güncel ve samimi bilgilere uçuş okulunuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Fethiye Paraşüt Fiyat Nasıl Ödenir?

Ödeme yöntemleri de tatilciler için önemli bir konu. Uçuş okulu ile iletişime geçtiğinizde rezervasyonunuzu yaptırabiliyorsunuz. Bu aşamada dilerseniz ödemenin tamamını yapabileceğiniz gibi bir miktar kaparo da verebilme imkanınız var. Bunun için EFT/Havale, kredi kartı ya da peşin ödeme gibi seçenekleri kullanmanız gerekiyor. Kaparo verdikten sonra kalan ödemeyi de uçuş günü elden ya da kredi kartıyla verebileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Fethiye ve çevresinde lider uçuş okulu olan SKY Fethiye, geçmişte olduğu kadar bugün de zirve konumda yer almaya devam etmektedir. Rezervasyonlarımız başladı. Siz de hemen şimdi iletişim araçları üzerinden yerinizi ayırtabilirsiniz. Böylece sezonda uçuş pistinde bir yer sahibi olacaksınız. Bu yıl SKY Fethiye güvencesiyle uçmanın en iyi halini deneyimleme fırsatınız olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir